14 Kasım 2019, Perşembe
img

Diyarbakır’da gözaltına alınan 7 kişi serbest bırakıldı

DİYARBAKIR – Diyarbakır’da yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan HDP İl Örgütü yöneticisi ve belediye meclis üyelerinin de olduğu 7 isim savcılık ifadeleri ardından serbest bırakıldı.

Diyarbakır’ın merkez ilçelerinde bu sabah birçok adrese polislerce düzenlenen baskınlarla Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Yöneticisi Mehmet Yalçın, partinin Yenişehir Belediyesi Meclis Üyesi Alaattin Zuğurli, Kayapınar Belediyesi Meclis üyeleri Hikmet Altuğ ve Songül Dağ Kapancı, Ergani Belediyesi Meclis Üyesi Sevican Yaşar, Beyaz Tülbentli Anneler İnisiyatifi Üyesi Aysel Tufan ve HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in danışmanı Kenan Canpolat da gözaltına alındı. 

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen 7 ismin, kayyum atamaları ve eşbaşkanların tutuklanmasına ilişkin HDP Diyarbakır İl binası önünde yapılmak istenen basın açıklaması sırasında “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu”na muhalefet, “Polise mukavemet ve yaralamasına neden olma” gerekçesiyle gözaltına alındıkları öğrenildi.

Emniyet işlemleri ardından akşam saatlerinde Diyarbakır Adliyesi’ne çıkarılan 7 isim savcılık ifadeleri ardından serbest bırakıldı.

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Urfa 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda patlama

URFA – Urfa 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda artarda 2 büyük patlama yaşandı. Nedeni henüz bilinmeyen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir