3 Nisan 2020, Cuma
img

Diyarbakır’ın en eski oteli kapısını sağlıkçılara açtı

DİYARBAKIR – Diyarbakır’da 1963 yılından bu yana faaliyet yürüten Demir Hotel, salgına karşı en ön safta mücadele eden sağlık emekçilerine gönüllü hizmet vermeye hazır olduğunu duyurdu.

 
Koronavirüs dünyada etkisini artırmaya devam ederken, salgına karşı en ön safta mücadele eden sağlık emekçilerinin şartları da günden güne ağırlaşıyor. Diyarbakır Valiliği tarafından sağlık çalışanlarının hastanelere yakın yurtlara yerleştirilmesi yönünde alınan karar, hijyenden yoksun olduğu için birçok sağlık çalışanı tepkiyle karşıladı. 
 
DEMİR HOTEL’DEN AÇIKLAMA
 
Tepki sosyal medya üzerinden yayıldı. Bunun üzerine harekete geçen ve 1963 yılından bu yana faaliyet yürüten kentin en eski otellerinden biri olan Demir Hotel, zor şartlar altında çalışan sağlık emekçilerine gönüllü hizmet vermeye hazır olduklarını duyurdu.
 
Otelin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Şu anda içinde bulunduğumuz olağanüstü şartlar karşısında Halkımızın hayatı söz konusu olduğu için corona virüs salgınına karşı mücadele eden değerli Sağlıkçılarımıza gönüllü hizmet vermeye hazırız. Kapımız açıktır.” 
 
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

CHP’li Beko: Gemide bulunan yurttaşlar çözüm bekliyor

İZMİR- Yunanistan açıklarında 360 mürettebatlıyla bekleyen gemi hakkında açıklama yapan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir