25 Şubat 2020, Salı
img

DLB üyesi öğrencilere saldırı

ANKARA – DLB üyesi öğrenciler, kendileriyle görüşmek isteyen bir grup tarafından Sincan’da saldırıya uğradı. 

Devrimci Liseliler Birliği (DLB) üyeleri, sosyal medyadan “size üye olmak istiyoruz” diye kendilerine ulaşan bir grup tarafından darp edildiklerini açıkladı. Konuya ilişkin İHD Ankara Şube’de basın toplantısı gerçekleştirdi.
 
‘SALDIRAN KİŞİLER ÜLKÜCÜ’
 
Saldırıya uğrayanlardan DLB Üyesi Doğukan Ertan, şunları anlattı: “Sosyal medyadan bize mesaj attılar. Sincan’da sizinle görüşmek istiyoruz dediler. Liseli olduklarını söylediler. Bizde gittik ve orada bekledik ancak gelen 6 kişi bir şey sormadan bizi darp ettiler. Çevredeki yurttaşların yardımıyla saldırılar son buldu. Yurttaşlar saldıran kişilerin ülkücü olduğunu söylediler.”
 
Saldırıdan sonra hastanede darp raporu aldığını belirten Ertan, bu olayın peşini bırakmayacaklarını söyledi. Ertan, “Saldıran kişiler ve bizi sürekli hedef gösteren polisler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Darp raporumuz var, kamera kayıtlarının incelenmesini ve bizi darp eden kişilerin bulunup cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.
 
Toplantıda konuşan DLB üyesi Fulya Demir de polis teşvikiyle saldırıya uğradıklarını söyledi. Demir, şöyle devam etti: “Ülkü ocaklarından olduğunu düşündüğümüz kişiler tarafından kumpas kurularak saldırıya uğradık. Bu saldırı planlı bir saldırıydı ve Ankara Emniyetinin bizi hedef gösterdiğini düşünüyoruz. Saldırıdan sonra sosyal medyadan saldıran grupta olan bir kişi bizi tehdit eden mesajlar atmıştır.” 
 
Demir, “Başta liseliler olmak üzere gençliğe boyun eğmemeye ve faşizme karşı mücadele etmeye çağırıyorum. Faşizme boyun eğmeyeceğiz” diye konuştu. 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Depremin vurduğu İran’da 44 köy yaşanmaz durumda

HABER MERKEZİ – İran’ın Xoy kentinde meydana gelen ve Van’ın Başkale ilçesinde 9 kişinin yaşamını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir