25 Şubat 2020, Salı
img

HDP 3. Kadın Konferansı sona erdi

ANKARA- HDP’nin “Özgürlükte ısrarlı, mücadelede kararlıyız” şiarıyla iki gündür gerçekleştirdiği 3. Kadın Konferansı tartışmalar ve çözüm önerileri ile son buldu. 

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) “Özgürlükte ısrarlı, mücadelede kararlıyız” şiarıyla iki gündür gerçekleştirdiği 3. Kadın Konferansı tartışmalar ve yeni dönemde  kadın mücadelesinin yol haritasının belirlenmesiyle son buldu.  

Türkiye genelinden 400 kadının katılımı ile gerçekleşen konferansta dün Türkiye ve Ortadoğu’daki siyasal gelişmeler ile kadın mücadelesi ele alınmış, kadına şiddetin arttığı ve kadın kazanımlara dönük saldırıların yoğunlaştığı bir dönemin geride bırakıldığı üzerine tartışmalar yürütülmüştü. Dünkü oturumun sonunda ise kadınların enternasyonalist bir mücadele örmesine  ihtiyaç olduğu önerisi öne çıkmıştı.

İKİNCİ GÜNÜNDE DE GÜN BOU TARTIŞMALAR

Konferansın ikinci gününde de gün boyu tartışmalara devam edildi.

Kadınlar 2020 yılında örgütlülük, mücadeleyi yükseltme ve kadın kazanımlarına karşı yapılan saldırılarda ortak mücadele yöntemlerini tartıştı. Konferansın son gününde, kadın meclisinin önümüzdeki dönemde nasıl bir siyaset izleyeceği, daha çok kadına ulaşmak için nasıl bir çalışma yürüteceği ve kadınların nasıl ortaklaşması gerektiği noktasında bir dizi tartışma yürütüldü, buna dair çözüm önerileri getirildi.

Konferans bu tartışmalarla son bulurken, önümüzdeki günlerde sonuç bildirgesinin kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Kadınlar krizden dolayı sağlıklı gıdaya erişemiyor

İZMİR – İzmir’de düzenlenen 6’ıncı Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Kongresi’nde konuşan Halk Sağlığı Uzmanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir