25 Şubat 2020, Salı
img

HDP Erzurum İl Örgütü 3. Olağan Kongresi’ni yaptı

ERZURUM- HDP Erzurum İl Örgütü, “Umut ve Cesaretle Örgütlenelim Faşizmi Yıkalım” sloganıyla 3’ncü Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi.

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Erzurum İl Örgütü, “Umut ve Cesaretle Örgütlenelim Faşizmi Yıkalım” sloganıyla 3’ncü Olağan Kongresi’ni yaptı. İl binasında gerçekleştirilen kongreye HDP Şanlıurfa Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, HDP PM üyeleri ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ile başlayan kongrede okunulan faaliyet raporları sonrası konuşma yapan Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, yapılan Ulusal birlik çalışmalarına değinerek, Kürt halkının Ortadoğu’da büyük bir fırsat yakaladığını işaret etti. Erdoğmuş, “HDP olarak ülkede bir hukuk mücadelesi yürütüyoruz. Mevcut dünyada güce tapan gücü kullananlar hukuku ve demokrasiyi tanımazlar. AKP iktidarın yürüttüğü zorba politikalarına rağmen hukuk ve adalet mücadelesini yürütmeye devam edeceğiz. Biz gücün yerine hakkı, tahakkümün yerine hukukun oluşması için mücadele ediyoruz. Bunu becerirsek bu ülke selamete erer bunun için HDP’nin iktidar olması gerekiyor” diye konuştu. 

Yapılan konuşmalar sonrası tek liste ile gidilen seçime HDP Erzurum İl Eşbaşkanlığı’na Tabet Polat ve Muammer Duman seçildi.  

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Depremin vurduğu İran’da 44 köy yaşanmaz durumda

HABER MERKEZİ – İran’ın Xoy kentinde meydana gelen ve Van’ın Başkale ilçesinde 9 kişinin yaşamını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir