25 Şubat 2020, Salı
img

HDP’li Sarısaç kendisini takip eden aracı teşhir etti

VAN – HDP Milletvekili Murat Sarısaç, günlerdir kendisini takip eden plakasız bir aracı görüntüledi. Aynı araç kısa bir süre sonra Sarısaç’ın aracını durdurarak, araçta bulunan PM üyesi Yunus Durdu’yu zorla araçtan çıkararak gözaltına aldı. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Murat Sarısaç, kendisini günlerdir takip eden plakasız bir aracı oturduğu evin önünde görünce, araçtaki kişilere kim olduğunu sordu. Sarısaç’a cevap vermekten kaçınan kişiler araçlarıyla uzaklaştı. Ardından kent merkezine gelmeye çalışan Sarısaç’ın aracı kısa bir süre sonra aynı araç tarafından durduruldu. Plakasız araçtan inen ve polis oldukları tahmin edilen kişiler, HDP PM üyesi Yunus Durdu’yu milletvekili aracından zorla çıkararak gözaltına aldı. 
 
‘HALA EVİMİN ÖNÜNDE DOLAŞIYORLAR’
 
Sarısaç, çektiği görüntüyü sosyal medya hesabında; “Bir kaç gündür beni takip eden plakasız bir araç bugün de oturduğum sitenin bahçesinde bekliyordu kim olduklarını sordum hakaretle karşılık verdiler. Bu kişiler sonrasında da aracımın önünü kesip PM üyemiz Yunus Durdu’yu zorla araçtan aldılar. Şimdide aynı kişiler evimin önünde dolaşıyorlar” notuyla paylaştı. 
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Depremin vurduğu İran’da 44 köy yaşanmaz durumda

HABER MERKEZİ – İran’ın Xoy kentinde meydana gelen ve Van’ın Başkale ilçesinde 9 kişinin yaşamını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir