9 Aralık 2019, Pazartesi
img

Horasan Kürtleri’nden ‘Milwarî Edebiyat Yarışması’

DİYARBAKIR – Horasan Kürtleri “Milwarî” adıyla edebiyat yarışması düzenliyor. Yarışmaya dört parçada yaşayan Kürtlerin başvurması bekleniyor.  

Horasan Kürtleri “Milwarî” adıyla edebiyat yarışması düzenliyor. Horasan Kürtleri’nin ünlü şairi Cafer Qulî Zengelî’nin sevdiği kadın olan Milwarî adına düzenlenen yarışmanın konusu ise, “Horasan Kürtleri kadın ve kızlarının son dört yüzyıldaki duygu, umut, aşk, acı-dert ve kahramanlıkları” olarak belirlendi. 
 
Serbest şiir, klasik şiir (uzun), klasik şiir (kısa) ve kısa öykü olmak üzere dört dalda yapılacak yarışmaya gönderilecek ürünlerin standart Kurmancîyle yazılması talep ediliyor. Her dört branşta birinci olacaklara ödül olarak bir milyon İran tümeni verilecek. Jüri, gönderilen eserlerin gramer ve imlâ kurallarını dikkate alacak.  Son başvuru tarihinin 5 Mart 2020 olduğu yarışma sonuçları 5 Nisan 2020’de açıklanacak. 
 
Dört parçada yaşayan Kürtlerinde başvuru yapabileceği yarışma için eser gönderme adresi şöyle: milwari2020@gmail.com
 
 
 
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Yıldırım ve Öngel okuyucuyla buluştu

İSTANBUL – Uygar Dursun Yıldırım ve Serkan Öngel’in derlediği “Krize karşı kooperatifler deneyimler, tartışmalar, alternatifler” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir