3 Nisan 2020, Cuma
img

İki yakanın şiirleri İzmir’de buluşacak

İZMİR – “Mevsim Akdeniz şiir çeviri atölyeleri” kapsamında Yunanistanlı ve Türkiyeli şairlerin katılımıyla buluşma düzenliyor. 
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Mevsim Akdeniz şiir çeviri atölyeleri” kapsamında saat 19.00’da Portekiz Sinagogu’nda etkinlik düzenleyecek. Türkiyeli şairler Türkçeye çevirdikleri Yunanistanlı şairlerin şiirlerini, Yunanistanlı şairler ise Yunancaya çevirdikleri Türkiyeli şairlerin şiirlerini okuyacak. Bu çeviriler ayrıca İzmir TÜYAP Kitap Fuarı için kitap olarak yayımlanacak. Etkinlikle iki kültürün ortak yanlarının bir kez daha hatırlanması, iki toplum arasındaki dostluğun pekiştirilmesi, ortak çalışma alışkanlığının ve kalıcı işbirliklerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Çeviriler Panagiotis Longinidis, Georgia Triantafyllidou, Konstantina Korryvanti, Dimitris Petrou,  Christos Koukis, İzmirli şairler Cem Uzungüneş, Tamer Gülbek, Gülce Başer, Erkan Karakiraz ve Erkut Tokman tarafından yapıldı.
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Çocuklar için yarın akşam konser düzenleniyor

ANKARA – Şubadap Çocuk Orkestrası’ndan Deniz Tezcan, eşit –özgür bir dünya istemlerini çocuklarla paylaştıklarını söyledi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir