15 Kasım 2019, Cuma
img

‘Polisim deyip tehdit ediyorlar’

VAN – HDP’ye gittiği için kendilerini “polis” diye tanıtanlar tarafından tehdit edildiğini belirten Ş.Y., takip edildiğini ve telefonla rahatsız edildiğini söyledi.  

Van’da yaşayan Ş.Y. kendisini “polis” olarak tanıtan kişiler tarafından aranıp tehdit edildiğini söyledi. Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) il binasına gitmemesi için uyarıldığını belirten Ş.Y., tutuklama tehdidi ve sürekli takip edilmekten rahatsız olduğunu dile getirdi. 
 
‘BABAMI DA ARAMIŞLAR’
 
Telefonundan birkaç kez arandığını anlatan Ş.Y., “Arayanlar ‘neden HDP’ye gidiyorsun? HDP’de ne yapıyorsunuz? HDP’nin başkanıyla ne konuşuyorsunuz?’ diye sorular yöneltiyorlar. Geçenlerde Cizre’ye festival için gittik. Onu da sordular. Festivalle ilgili babamı da aramışlar, ‘oğlunuz Cizre’ye gitmiş. İllegal işler yapıyor. Oğlunuzun bunları yapmasına engel olun’ denilmiş. Babam da onlara ‘Oğlumun Cizre’ye gitmesine ben izin verdim. HDP’ye gittiğini de biliyorum. Orada yaptıkları kötü bir şey yok’ demesi üzerine ‘bir daha oğlun HDP’ye, basın açıklamalarına giderse onu gözaltına alıp tutuklayacağız’ demişler” diye konuştu. 
 
‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM’
 
Kendini polis olarak tanıtan kişinin telefonda HDP ve etkinliklerinden uzak durmaması halinde “tutuklama” tehdidi aldığını vurgulayan Ş.Y., “Beni her yerde takip ediyorlar. Bu durumdan çok rahatsızım. Özellikle il binasından çıktığımda daha çok takip ediyorlar. Kendini polis diye tanıtanlar tarafından telefonda HDP gitmemem için tehdit ediliyorum.’ Mahalledeki arkadaşlarım da aranıyor. Benden uzak durmaları söyleniliyor. Yapılanların hiçbiri hukuki değil. Suç duyurusu için İHD’den hukuki yardım talebinde bulunacağım” dedi.
 
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

HDP’li Vekil Tosun’un oğlu gözaltına alındı

DİYARBAKIR – HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun’un oğlu Muhammet Şiyar Tosun, gözaltına alındı.    Halkların Demokratik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir