14 Kasım 2019, Perşembe
img

Til Temir’de yaşamını yitirenler için anma etkinliği

İSTANBUL – Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılar sırasında yaşamını yitiren DKP/B’li Özge Aydın, BÖG’lü Göze Altınöz ve Yasin Aydın ile MLKP’li Kerem Pehlivan için anma etkinlikleri düzenlendi. 
 
Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırıları sırasında Til Temir’de yaşamını yitiren DKP/B’li Özge Aydın (Ceren Güneş), BÖG’lü Göze Altınöz (Aynur Ada) ve Yasin Aydın (İmran Fırtına) ile MLKP’li Kerem Pehlivan (Demhat Günebakan) için Kadıköy’de anma etkinlikleri düzenlendi. Etkinliklere HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, HDP İl Örgütü yöneticileri, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Devrimci Parti üyeleri ile daha önce Kuzey ve Doğu Suriye’de yaşamını yitirenlerin aileleri katıldı. 
 
CEZAEVLERİNDEN MEKTUPLAR GÖNDERİLDİ
 
İlk olarak DKP/B’li Özge Aydın için HDP Kadıköy İlçe Binası’nda etkinlik düzenlendi. Etkinlik, Aydın anısına hazırlanan sinevizyon gösterimiyle başladı. Daha sonra Aydın için Edirne, Kandıra, Kırıkkale, Tekirdağ ve Bakırköy cezaevlerinden gönderilen mektuplar okundu. 
 
BÖG’lü Göze Altınöz ve Yasin Aydın ile MLKP’li Kerem Pehlivan için Devrimci Parti Kadıköy İlçe Binası’nda anma etkinliği düzenlendi. Etkinlik, Til Temir’de yaşamını yitirenler için hazırlanan sinevizyon gösterimiyle başladı. 
 
‘KÜRT HALKIYLA DAYANIŞMAK İÇİN’
 
Burada konuşan HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, “4 yoldaşımız da aynı devrim okulundan mezun oldular. Hiçbir zaman kendilerini düşünmediler. Onlar Kürt halkıyla dayanışmak adına Rojava’ya gittiler. Bizlerin görevi onların direnişini Türkiye sokaklarına taşımaktır” dedi.
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Urfa 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda patlama

URFA – Urfa 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda artarda 2 büyük patlama yaşandı. Nedeni henüz bilinmeyen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir